fb youtube instagram Spotify

Performance Schedule Stages

10.23 I Monday

6:00pm Devan Mulvaney
7:00pm Birch Pereira & the Gin Joints
8:00pm Jake Pinto
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Shubh Saran
11:00pm LEVEL5
12:00am Dred Scott Trio

10.23 I Monday

7:00pm

Dosh

(Buy Tickets)

   
8:00pm

CLARA-NOVA

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Mike Brun Album Release

(Buy Tickets)

   
10:15pm Whaliens!
   

 

10.24 I Tuesday

6:00pm Angenue
7:00pm Katie Kuffel
8:00pm Diana Zinni
9:00pm West Side Waltz
10:00pm Michael Daves
11:00pm The Local Honeys
12:00am The Old Kraftsman

10.24 I Tuesday

7:00pm

HOWARD (8:00)

w/ TBD (7:00)

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Mike O'Malley & the Beastie Band, Katie Garringer

(Buy Tickets)

   

10.24 I tuesday

7:00pm

David Berkeley

(Buy Tickets)

   
8:30pm

John Davis & Janek Gwizdala

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Syml

(Sold Out)

   

 

10.25 I Wednesday

7:00pm

An Evening w/ David Ford

(two sets)

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Ian Kieffer

(Buy Tickets)

   
10:30pm

The Cooties

(Buy Tickets)

   

10.25 I wednesday

7:00pm

Grace McLean

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Jesse Ruben, JD Eicher

(Buy Tickets)

   
10:30pm

J. Hoard

(Buy Tickets)

   

 

10.26 I thursday

6:00pm Yify Zhang
7:00pm Pueblo
8:00pm Macy Todd
9:00pm Skye Claire
10:00pm Liz Brennan
11:00pm Tris Mccall
12:00pm LITTLEHAT.BIGHAT

10.26 I thursday

7:00pm

Harrison Storm

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Wilder Daze

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Louise Goffin w/ Craig Greenberg

(Buy Tickets)

   

 

10.27 I Friday

6:00pm Jane Bruce
7:00pm Mount Hudson
8:00pm Luke Wesley
9:00pm Dogs on Main Street
10:00pm A Valley Son
11:00pm Woolly Mammals
12:00am BlaqueStone
1:00am Great Blue

10.27 I friday

7:00pm

Corey Kilgannon

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Nathans & Ronstadt

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Sam Hammerman
(Buy Tickets)

   
11:30pm

Dana Herz

(Buy Tickets)

   

 

10.28 I saturday

3:00pm Evangelia
4:00pm The Singing Butcher
5:00pm RYAL
6:00pm B.R. Lively
7:00pm St. Van Cortlandt
8:00pm Rini
9:00pm Escaper
10:00pm Butterchild
11:00pm No Problemo
12:00am Hambone Relay
1:00am Water and Man

10.28 I saturday

7:00pm

Trace Bundy

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Spottiswoode & His Enemies

(Buy Tickets)

   
10:00pm

The Academy Blues Project Plays The Big Lebowski

(Buy Tickets)

   
11:30pm

Lawrence Halloween Afterparty!

w/ DJ P.U.D.G.E.

(Buy Tickets)

   

10.28 I saturday

7:00pm

Chris Riffle

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Paul Pfau

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

   
11:30pm

David Wimbish (of the Collection)

(Buy Tickets)

   

 

10.29 I Sunday

3:00pm James Roquemore
4:00pm Alexander Wren
5:00pm Mammi-ama
6:00pm Anna Scott
7:00pm March to May
8:00pm Cameron Mizell Trio
9:00pm Oh, Elis
10:00pm Lydia Ramsey
11:00pm Natalie John sings Lewis Taylor
12:00am Erin Honeywell

10.29 I Sunday

7:00pm

Adam Masterson

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Sara Niemietz & Snuffy Walden

(Buy Tickets)

   

 

10.30 I Monday

6:00pm Prismatic
7:00pm NLX
8:00pm Alex Wong/Megan Slankard
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Zach Brock
11:00pm MAZ
12:00am Dred Scott Trio

10.30 I monday

7:00pm

Clara Kennedy

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Freddie Stevenson

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Courtney Hartman

(Buy Tickets)

   

 

10.31 I tuesday

6:00pm Elizabeth Wyld
7:00pm BEX
8:00pm Charred Oak
9:00pm Zach Jones & the Tricky Bits Are Tom Petty & the Heartbreakers
10:00pm Michael Daves
11:00pm Snack Cat
12:00am Gridline

10.31 I tuesday

7:00pm

Gal Aballi

(Buy Tickets)

   
8:00pm

SondorBlue

(Buy Tickets)

   
9:00pm

The Chordaes

(Buy Tickets)

   
10:00pm

The Surf Board Six

(Buy Tickets)

   
11:00pm

Broca's Area

(Buy Tickets)

   

10.31 I tuesday

8:30pm

Kate Davis

(Buy Tickets)

   

 

11.01 I WEDNESDAY

6:00pm Adam Bellard
7:00pm Dan Tedesco
8:00pm Addison Frei EP Release
9:00pm Cassidy Andrews
10:00pm The Speedbumps
11:00pm Craig Kierce

11.01 I WEDNESDAY

7:00pm

Dawg Yawp

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Bootsy Collins "World Wide Funk" Album Release Party

featuring performances by Eric Harland and Rude Unkal ft. Chris Turner, DJ Love Science tribute to Bootsy, DJ Chew Fu + DROP, & Special Guests!

(Buy Tickets)

   

11.01 I WEDNESDAY

7:00pm

Ali Handal

(Buy Tickets)

   
8:30pm

John Arthur Greene

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Mitchell w/ Meghann Wright

(Buy Tickets)

   

 

11.02 I thursday

6:00pm Aaron Lindenberg
7:00pm Jenn Summers
8:00pm Aubrey Haddard
9:00pm Dave Mackay
10:00pm John Baab
11:00pm The Merks
12:00am Grinders

11.02 I thursday

7:00pm

BlissKey

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Sam Setton

(Buy Tickets)

   
9:00pm The Running Lights
   
10:00pm

Jak Lizard

(Buy Tickets)

   
11:00pm

Jade de Lafleur

(Buy Tickets)

   

11.02 I thursday

7:00pm

Max Gomez

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Dan Navarro

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Ethan Eubanks'

Detroit Grease w/ Todd Caldwell and Al Street

Organ grinding soul music from the 60's and 70’s

Rockwood 3, Above The Bar

(No Cover)

   
10:00pm

Wynn Walent

(Buy Tickets)

   

 

11.03 I friday

6:00pm Harrison Lipton
7:00pm Roxanne de Bastion
8:00pm Crystal Vacation
10:00pm Jules & the Jinks
11:00pm Insensible Man
12:00am Alex Vans
1:00am Kalimur

11.03 I friday

7:00pm

Hano

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Shane Smith & the Saints

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Matthew Mayfield

w/ Logan Vath

(Buy Tickets)

   
11:00pm

The Gold Magnolias

(Buy Tickets)

   
12:30am Flyer Learning
   

 

11.04 I saturday

3:00pm Katie Hargrove
4:00pm Night Tree
5:00pm Mike Buscio
6:00pm Lijie
7:00pm Daniel Benjamin
8:00pm Rexford
9:00pm Mieka Pauley
11:00pm Dan & the Wildfire
   

11.04 I saturday

6:00pm

Solid Goold, Someone In A Tree, Caitlin Cook

(Buy Tickets)

   
9:15pm

Rachel Brown

(Buy Tickets)

   
10:45pm

The Other Brothers

(Buy Tickets)

   
12:15am The Visions
   

11.04 I saturday

7:00pm

Delage

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Jess Klein

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Cancion Franklin

(Buy Tickets)

   

 

11.05 I sunday

3:00pm Jamison
4:00pm Michael Liuzza
5:00pm Goh Nakamura
6:00pm Lucite Tokki
7:00pm RJ Bracchitta
8:00pm TRUETT
9:00pm Stevie & the Lion
10:00pm Chloe George
11:00pm Candice Reyes
12:00am Sharina Castillo

11.05 I sunday

7:00pm

The Silver Basics

w/ Jess McAvoy

(Buy Tickets)

   

 

11.06 I Monday

6:00pm Idil Mese
7:00pm Korby Lenker
8:00pm Citigrass
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Aaron Comess
11:00pm Mara
   

11.06 I monday

8:00pm

Nathaniel Land & Marta Tchai

(Buy Tickets)

   
9:30pm

First Monday Bluegrass Jam hosted by Michael Daves

($5 Suggested Donation)

   

 

11.07 I tuesday

  Communion Residency: New York
7:30pm Priscilla Renea
8:30pm Rotana
10:30pm KODA
11:30pm Dark Honey
   
 

DJ Sets By:

  The Big P.A. (Bang the Drum)
  Mike Spinella (Pandora)
   
  (Buy Tickets)

11.07 I tuesday

7:00pm

Rachel Platten

(Sold Out)

   
  Communion Residency: New York
8:15pm SUR
9:15pm Hembree
10:15pm Jachary
11:15pm

Hardwork Movement

   
 

DJ Sets By:

  The Big P.A. (Bang the Drum)
  Mike Spinella (Pandora)
   
  (Buy Tickets)

11.07 I tuesday

  Communion Residency: New York
7:15pm Ben Rosenfield
8:15pm Delilah Montagu
9:15pm Matt Sucich
10:15pm Michael Daves
   
 

DJ Sets By:

  The Big P.A. (Bang the Drum)
  Mike Spinella (Pandora)
   
  (Buy Tickets)

 

11.08 I wednesday

6:00pm I The Victor
7:00pm Samantha Leon
8:00pm Joe Whyte
9:00pm Ellis Melillo
10:00pm The New Apollos
11:00pm J. Marco
12:00am Shahar Mintz

 

 

11.09 I thursday

7:00pm

Hayley Coupon

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Jonah Smith

(Buy Tickets)

   
9:30pm

Jimmy Gnecco

(Buy Tickets)

   
11:00pm Lolita
   

11.09 I thursday

7:00pm

Taylor Haskins & Green Empire

(Buy Tickets)

   
9:00pm

NYCF Presents:

The Handsome Dancer Extravagancer

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Ethan Eubanks'

Detroit Grease w/ Todd Caldwell and Al Street

Organ grinding soul music from the 60's and 70’s

Rockwood 3, Above The Bar

(No Cover)

   
11:00pm

Presented by The New York Comedy Festival

Lindsay Ames Presents: My Diary

feat.

Drew Droege

Sarah Pappalardo

Eliza Skinner

Joel Kim Booster

& more!

(Buy Tickets - Night 2 of 2)

   

 

11.10 I friday

6:00pm Adam Rubenstein
7:00pm Sarah Lou Richards
8:00pm Emily Fox
9:00pm JD Pinto
10:00pm Kevin Daniel
11:00pm Blacktop Daisy
12:00am Little Coyote
1:00am Chita Chita

 

11.11 I saturday

3:00pm Jessica Curran
4:00pm Ada Lea
5:00pm Zoe K
6:00pm Fate Of Fools
7:00pm Beccs
8:00pm David You
11:00pm Sub-Radio
12:00am Crystal Robots
1:00am ALONE

11.11 I saturday

7:00pm

Katie O'Connor

(Buy Tickets)

   
8:00pm

The Contenders

w/ Hugh Masterson

(Buy Tickets)

   
10:00pm

IMUNURI

(Buy Tickets)

   
11:00pm

Kennan Moving Company

(Buy Tickets)

   
12:00am Mr. Clifford
   

 

11.12 I sunday

3:00pm Cat London
4:00pm Drew Bordeaux
5:00pm Evelyn Cools
6:00pm Baerd
7:00am Timbila
8:00pm Liquor Radio
9:00pm Shilo Gold
11:00pm Ali McGuirk
   

11.12 I sunday

6:00pm Private Event
   
9:00pm

Chase Atlantic

(Buy Tickets)

   

11.12 I Sunday

6:30pm

Jessica Lamb

w/ We Are The Northern Lights

(Buy Tickets)

   

 

 

11.13 I monday

6:00pm Basic Goodness
7:00pm Bubble
8:00pm Mackenzie Shivers
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Anbessa Orchestra
11:00pm FUNTIME
   

11.13 I monday

7:00pm

Matt Flinner Trio feat. Malcom Parson (cellist for the Turtle Island String Quartet)

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Nerve: Acoustic

(Buy Tickets - Night 1 of 2)

   

 

 

11.14 I Tuesday

6:00pm Courtney Farren
7:00pm Ali Carter
8:00pm Gabrielle Marlena Reisner
9:00pm Faraway Somewhere
10:00pm Michael Daves
11:00pm Dark City Strings
12:00am Mike McKenna Jr.

11.14 I Tuesday

7:00pm

On Your Radar feat. Joanna Wallfisch, Alice Howe & Freebo, Millpond Moon - Hosted by John Platt from WFUV

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Nerve: Acoustic

(Buy Tickets - Night 2 of 2)

   

 

11.15 I Wednesday

6:00pm The Purple Planet
7:00pm Dan Zlotnick
8:00pm Liah Alonso
9:00pm Billy Woodward
10:00pm Eddie Berman
11:00pm SquareWon
   

 

11.16 I THURSDAY

6:00pm Scott Collins
7:00pm Taylor Kelly
8:00pm Emily Danger
9:00pm The Next Great American Novelist
10:00pm John Baab
11:00pm Church Girls
12:00am Sulu and Excelsior

11.16 I THURSDAY

7:00pm

Ron Scalzo

(Buy Tickets)

   
8:00pm

The Harlem Line Band

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Old Salt Union

(Buy Tickets)

   
11:15pm Cyberattack
   

11.16 I THURSDAY

7:00pm

Jess King

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Tulio Araujo's DOBRADURA

(Buy Tickets)

   
9:00pm

Ethan Eubanks'

Detroit Grease w/ Todd Caldwell and Al Street

Organ grinding soul music from the 60's and 70’s

Rockwood 3, Above The Bar

(No Cover)

   
10:00pm

Celia Woodsmith

(Buy Tickets)

   

 

11.17 I friday

6:00pm Riley Pinkerton
7:00pm Veronika Jokel
8:00pm Luke Wesley
9:00pm A Valley Son
10:00pm Skunkmello
12:00am Gary Lazer Eyes
1:00am Hardcastle

11.17 I friday

7:00pm

Will Evans (of Barefoot Truth)

(Buy Tickets)

   
8:00pm

Merrily James

(Buy Tickets)

   
9:00pm

FutureType

(Buy Tickets)

   
10:15pm

The Boobies

(Buy Tickets)

   
11:00pm

Every Flavor Weather Machine (12:00)

w/ TBD (11:00)

(Buy Tickets)

   

11.17 I friday

7:00pm

Kevin Gordon

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Circus No. 9

(Buy Tickets)

   
10:00pm

SAINT ADELINE feat. Justin Goldner

(Buy Tickets)

   

 

11.18 I saturday

3:00pm Nerissa Campbell
4:00pm Kari van der Kloot
5:00pm Raina Sounds Trio
6:00pm Heavy Tides
7:00pm Bea
8:00pm Luminist
9:00pm Views From Planet Groove
11:00pm Mongolian Monkfish
12:00am Wurliday
   

11.18 I saturday

7:00pm

Little Silver

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Chris Trapper

(Buy Tickets)

   
10:00pm

Jerry Joseph

(Buy Tickets)

   

 

11.19 I Sunday

3:00pm Fajjr plus Ali
4:00pm The Oshima Brothers
5:00pm Tamara Hey
6:00pm Emily Claman
7:00pm Malynda Hale
8:00pm Luz y Jacinta
9:00pm Gaby Alter
10:00pm Nir
11:00pm Nick Swift
   

11.19 I Sunday

7:00pm

IAmDynamite, Wild Adriatic

(Buy Tickets)

   
9:30pm

Gnatural

(Buy Tickets)

   

11.19 I Sunday

7:00pm

Gaelynn Lea

w/ Rue Snider

(Buy Tickets)

   
9:30pm

Dallas Louis EP Release

(Buy Tickets)

   

 

11.20 I Monday

6:00pm Brother Bear
7:00pm Jason Spiewak
8:00pm STORYTOWN
9:00pm Ryan Scott
10:00pm Black Friday Stampede
11:00pm Josiah Boornazian
   

 

11.21 I tuesday

6:00pm Jessie Litwin
7:00pm Wilson Harwood
8:00pm Maria Neckam
9:00pm Laruen Davidson
10:00pm Michael Daves
11:00pm Dan Saulpaugh
12:00am Joe Fletcher

11.21 I tuesday

   
   
   
   
   
   

11.21 I tuesday

7:00pm

Sherman Ewing

(Buy Tickets)

   
8:30pm

Samuel Hope

(Buy Tickets)

   
10:30pm

John Santiago

(Buy Tickets)

   

 

11.22 I wednesday

7:00pm Ben Kessler
8:00pm Cole Collins
12:00am Tomás del Real

11.22 I wednesday

   
   
   
   

11.22 I wednesday

   
   
   
   

 

11.23 I THURSDAY

CLOSED - HAPPY THANKSGIVING!
 
 
 

11.23 I THURSDAY

CLOSED - HAPPY THANKSGIVING!
 
 
 

11.23 I THURSDAY

CLOSED - HAPPY THANKSGIVING!
 
 
 

 

11.24 I friday

6:00pm Isaac DaBom
7:00pm David Pollack
   

11.24 I friday

   
   
   
   

11.24 I friday

8:00pm

Edon

(Buy Tickets)

   

 

11.25 I Saturday

3:00pm Audrey Harrer
4:00pm Pete and the Stray Dogs
5:00pm Andre Matos
6:00pm Ariah &
7:00pm Shelby Lanterman
8:00pm Chris Dreyer
12:00am King Cardinal
   

11.25 I Saturday

11:00pm The Good Folks
   

11.25 I Saturday

7:00pm

Amanda Ekery

(Buy Tickets)

 
     
8:30pm

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

 
     
10:00pm

Daniel Greaves with Special Guest NLX

(Buy Tickets)

 
     

 

Upcoming TICKETED EVENTs

 

November 26 - 7:00pm - Stage 2

People of Earth

(Buy Tickets)

 

November 27 - 10:00pm - Stage 2

Campilongo After Dark!

Jim Campilongo Trio w/ Chris Morrissey, Josh Dion

(Buy Tickets)

 

November 28 - 8:15pm - Stage 2

East Love

(Buy Tickets)

 

November 29 - 7:00pm - Stage 2

Cat Clyde

w/ Workman Song

(Buy Tickets)

 

November 29 - 9:15pm - Stage 2

Tyger, Melissa & The Mannequins, Matt Duncan

(Buy Tickets)

 

November 30 - 7:00pm - Stage 2

Samia Mounts

(Buy Tickets)

 

November 30 - 8:30pm - Stage 2

Sean Watkins

(Buy Tickets)

 

November 30 - 10:15pm - Stage 2

Communion Presents:

John the Martyr

(Buy Tickets)

 

December 1 - 7:30pm - Stage 2

Patterson Hood

(Buy Tickets)

 

December 1 - 9:30pm - Stage 2

John Craigie

(Buy Tickets)

 

December 2 - 8:00pm - Stage 2

Zerobridge

(Buy Tickets)

 

December 2 - 11:00pm - Stage 2

Roots of A Rebellion (11:00PM), Kuf Knotz (12:15AM)

(Buy Tickets)

 

December 2 - 9:00pm - Stage 2

SkyDaddy

(Buy Tickets)

 

December 3 - 8:00pm - Stage 2

DD White

(Buy Tickets)

 

December 4 - 10:00pm - Stage 2

Campilongo After Dark!

Jim Campilongo, Luca Benedetti, David Speranza, Tony Mason

(Buy Tickets)

 

December 6 - 8:30pm - Stage 2

Takuya Kuroda

(Buy Tickets)

 

December 9 - 7:00pm - Stage 2

Jocelyn & Chris Arndt

(Buy Tickets)

 

December 12 - 9:00pm - Stage 2

Kaylyn Marie & the Wildlings

(Buy Tickets)

 

December 16 - 7:00pm - Stage 2

Chris Pureka

w/ The Harmaleighs

(Buy Tickets)

 

December 18 - 10:00pm - Stage 2

Campilongo After Dark!

Jim Campilongo Trio w/ Chris Morrissey, Josh Dion

(Buy Tickets)

 

December 20 - 7:00pm - Stage 2

Cowboy Bob

(Buy Tickets)

 

December 20 - 8:00pm - Stage 2

Emily Jackson

(Buy Tickets)

 

December 22 - 7:00pm - Stage 2

Rini Album Release

(Buy Tickets)

 

December 22 - 8:00pm - Stage 2

Ross Livermore Band Album Release

(Buy Tickets)

 

December 29 - 8:00pm - Stage 2

Macabre Americana

(Buy Tickets)

 

January 11 - 9:30pm - Stage 2

Louden Swain, Jason Manns

(Buy Tickets - Night 1 of 2)

(VIP ADD-ON)

 

January 12 - 7:00pm - Stage 2

Louden Swain, Jason Manns

(Buy Tickets - Night 2 of 2)

(VIP ADD-ON - Sold Out)

 

January 27 - 7:00pm - Stage 2

The Nields

(Buy Tickets)

 

February 18 - 7:00pm - Stage 2

Emma Frank

(Buy Tickets)

 

November 27 - 10:00pm - Stage 3

Matt Gumley

(Buy Tickets)

 

November 28 - 7:00pm - Stage 3

Camila Meza & the Nectar Orchestra

(Buy Tickets)

 

November 28 - 10:00pm - Stage 3

Susan D. Mandel

(Buy Tickets)

 

November 29 - 7:00pm - Stage 3

Greg Adams

(Buy Tickets)

 

November 29 - 8:30pm - Stage 3

Arthur Sadowsky, bass & Gennaro Esposito, guitar presenting the music of The Troubadours Feat. Jerry Z, organ and Tobias Ralph, drums

(Buy Tickets)

 

November 29 - 10:00pm - Stage 3

J Alan Schneider EP Release Show

(Buy Tickets)

 

November 30 - 7:00pm - Stage 3

Seth Glier

(Buy Tickets)

 

November 30 - 8:30pm - Stage 3

Sandy Bell, Two Dark Birds

(Buy Tickets)

 

November 30 - 10:30pm - Stage 3

Joel Cross

(Buy Tickets)

 

December 1 - 7:00pm - Stage 3

Emily Cavanagh

(Buy Tickets)

 

December 1 - 8:30pm - Stage 3

Jenni Lyn (Della Mae)

(Buy Tickets)

 

December 2 - 7:00pm - Stage 3

Yaniza Dore

(Buy Tickets)

 

December 2 - 8:30pm - Stage 3

Olivia Millerschin

(Buy Tickets)

 

December 2 - 10:00pm - Stage 3

Dwayne Shivers

(Buy Tickets)

 

December 2 - 11:30pm - Stage 3

Parker Gispert (of The Whigs)

(Buy Tickets)

 

December 3 - 7:00pm - Stage 3

Miwa Gemini

(Buy Tickets)

 

December 4 - 7:00pm - Stage 3

Melanie Penn

(Buy Tickets)

 

December 6 - 7:00pm - Stage 3

David Jacobs-Strain w/ Bob Beach

(Buy Tickets)

 

December 6 - 8:30pm - Stage 3

Paulo Coelho

(Buy Tickets)

 

December 6 - 10:00pm - Stage 3

I AM SNOW ANGEL:

De-Coded + Unplugged

(Buy Tickets)

 

December 7 - 6:30pm - Stage 3

Minton Sparks

w/ TBD

(Buy Tickets)

 

December 7 - 8:30pm - Stage 3

Ransom Pier

w/ Josey Blue

(Buy Tickets)

 

December 8 - 8:30pm - Stage 3

Niall Connolly

(Buy Tickets)

 

December 8 - 10:00pm - Stage 3

Lukas Papenfusscline

(Buy Tickets)

 

December 9 - 7:00pm - Stage 3

PROJECT Trio: The Studio

(Buy Tickets)

 

December 9 - 8:30pm - Stage 3

Sam Bisbee

(Buy Tickets)

 

December 10 - 7:00pm - Stage 3

Philippe Lemm Trio + Malnoia

(Buy Tickets)

 

December 10 - 9:00pm - Stage 3

Elsa Nilsson

(Buy Tickets)

 

December 11 - 7:00pm - Stage 3

Melanie Penn

(Buy Tickets)

 

December 11 - 8:30pm - Stage 3

The Showdown Kids feat. Scott Metzger, Katie Jacoby and Simon Kafka

(Sold Out)

 

December 13 - 7:00pm - Stage 3

Rachael Sage

(Buy Tickets)

 

December 14 - 7:00pm - Stage 3

Maris

(Buy Tickets)

 

December 14 - 8:30pm - Stage 3

Lucy Isabel
(Buy Tickets)

 

December 15 - 7:00pm - Stage 3

Creative Apocalypse

(Buy Tickets)

 

December 15 - 8:30pm - Stage 3

Mike Errico Holiday Show

(Sold Out)

 

December 16 - 7:00pm - Stage 3

Michelle Ross

(Buy Tickets)

 

December 16 - 8:30pm - Stage 3

Tacoma Narrows

(Buy Tickets)

 

December 18 - 7:00pm - Stage 3

Elliot Lurie of Looking Glass || Singer/writer of "Brandy (You're a Fine Girl)"

(Buy Tickets)

 

December 19 - 7:00pm - Stage 3

Kathy Zimmer EP Release

(Buy Tickets)

 

December 20 - 7:00pm - Stage 3

Melanie Penn

(Buy Tickets)

 

December 21 - 8:30pm - Stage 3

Jeff Kazee "One Piano & A Microphone"

(Buy Tickets)

 

December 26 - 7:00pm - Stage 3

Jessica Malone

(Buy Tickets)

 

December 30 - 8:30pm - Stage 3

Paul Weinfield & Friends

(Buy Tickets)

 

January 3 - 7:00pm - Stage 3

The Descant Trio

(Buy Tickets)

 

January 6 - 7:00pm - Stage 3

Jason Darling

(Buy Tickets)

 

January 14 - 5:00pm - Stage 3

Jenna Mammina & Rolf Sturm

(Buy Tickets)

 

January 17 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency (with special guest Michael Leonhart)

(Buy Tickets)

 

January 22 - 7:00pm - Stage 3

Elsa Nilsson + Jon Cowherd

(Buy Tickets)

 

January 27 - 8:30pm - Stage 3

Andrea Wittgens

(Buy Tickets)

 

January 29 - 7:00pm - Stage 3

New York Electric Piano

(Buy Tickets)

 

February 9 - 7:00pm - Stage 3

James Hall

(Buy Tickets)

 

February 13 - 10:00pm - Stage 3

Ameet Kamath

(Buy Tickets)

 

March 14 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency (with special guest Chris Barron)

(Buy Tickets)

 

May 16 - 7:00pm - Stage 3

Blake Morgan Residency - Season Finale

(Buy Tickets)

 

 

 

 

Mailing List